Kozačky letos mohou být sexy, nápadité i pohodlné

Nedílnou součástí zimní sezóny jsou boty, které kromě kotníků chrání před mrazem a větrem také lýtka. Kozačky se podle letošních trendů protáhly až pod kolena a nabízejí jak extravagantní odvážné varianty na platformě a vysokém podpatku, tak umírněnější a pohodlné elegantní či bohémsky hravé modely.

Návrat 70. let na módní výsluní s sebou nese typické prvky jako platformy, lakování, semiš a světle až koňakově hnědou kůži. Platformy se objevují převážně v kombinaci s vysokými podpatky, které právě na tomto typu obuvi lichotivě prodlužují nohy, ať už se jedná o jehly nebo stabilnější čtvercový půdorys. Špička bot však zůstává kulatá.

Rustikální motivy se objevují téměř každou zimu, letos jsou však ještě ozvláštněny nezbytnými kožešinovými prvky, které dodávají i jinak jednoduchým botám bohémský až romantický nádech. Kozačky přejaly i trendy, které se tuto sezonu objevují na kotníčkových botách, jako výrazné šněrování či přezky. Šněrování připomene i obutí viktoriánských krasavic na vysokých kramflecích a tomu odpovídají i další aplikace jako krajky a mašličky.

Hlavním letošním trendem je však spolu s jezdeckým vzezřením bot již zmíněné zdobení kožešinou, které navozuje atmosféru aristokratického lovu v mrazivé divočině.